Bytové doplnky a dekorácie – keď priestoru niečo chýba

Bytové doplnky a dekorácie do bytu

Ako vytvoriť interiér bytu s dušou…

Možno to poznáte. Kúpite byt alebo postavíte dom a začnete zariaďovať. Kuchyňa, obývačka, spálňa. Sedačka, tv stolík, postel, skrine a tak ďalej. Nejako umiestnite najpotrebnejšie zariadenie a je to. Možno máte pocit, že tak to stačí, alebo nemáte viac času sa tomu venovať. Chodíte do práce, potom idete s priateľmi von, alebo plníte ďalšie povinnosti a domov sa prídete „len vyspať“.

Raz si však  pozvete priateľov domov, alebo chcete stráviť doma viac času a relaxovať . Až v takej chvíli začnete skutočne vnímať priestor. Že nie je až taký útulný, prívetivý, proste že to nie je to „pravé orechové“. A vaši priatelia vám naznačili to isté.

Presne to sa stalo aj môjmu známemu. Jeho dom bol nový, moderný, minimalistický. A interiér bol presne taký istý. Pôsobil chladne a neosobne. Sám si na to nejako zvykol, a až viaceré reakcie priateľov, že tomu niečo chýba, ho prinútili sa nad tým zamyslieť. A tak ma zavolal, aby sme to tam nejako „poludštili“.

Priestor sám o sebe veľké zmeny nevyžadoval. Bolo potrebné trochu upraviť a doplniť zariadenie interiéru, pridať doplnky a nejaké farebné akcenty.

Doplnky do bytu sú v interiéri veľmi dôležité. Vankúše, koberčeky, závesy, rôzne dekorácie, fotky, obrazy, sochy, lampy a podobne. Práve oni vdýchnu priestoru“dušu“ a navodia tú správnu osobitú atmosféru.

 

           

Správnym usporiadaním nábytku, a tiež pomocou doplnkov a farieb môžeme posilniť aj svoju  energiu a vitalitu, a tým zlepšiť svoj život. Obnova a načerpanie nových síl je pre zdravie človeka veľmi dôležité. A dobre vyriešený priestor nášho domova nám k tomu môže pomôcť.

Rada na záver:  Nebojte sa farieb a doplnkov do bytu, ale pozor, neprežeňte to! Všetkého veľa škodí. Treba nájsť tú správnu farbu a doplnok pre konkrétne miesto v interiéri. Nekupovať len preto, že sa mi to v obchode páči. Aby sa potom z toho nestali len zbytočné lapače prachu.

Vždy sa pýtajte: “ Skutočne sa to tam hodí?“.

Tak vám držím palce pri skrášľovaní a vylepšovaní vašich domovov. Ak máte otázky, napíšte mi do komentárov. Alebo len tak, vaše skúsenosti so zariaďovaním. A  ak potrebujete pomôcť alebo poradiť, kontaktujte ma, rada vám pomôžem.

Monika Jakubcová

Prečítajte si tiež eBook zdarma: Tajomstvo šťastného vzťahu – Top 5 pravidiel

Monika Jakubcová
Som architektka a mojou vášňou aj profesiou je navrhovanie a zariaďovanie priestorov nielen na bývanie, ale hlavne pre šťastný život. Ukážem vám, ako prepojením západnej a východnej filozofie vytvoriť priestor , ktorý bude nielen krásny, ale vás bude aj podporovať a „dobíjať vám baterky“. Môj príbeh si prečítate tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Príručka zariaďovania priestoru s podporou energii v roku 2021

    Chcete poznať silné a slabé miesta miesta vášho priestoru v tomto roku? Stiahnite si príručku zdarma a vytvorte si bývanie s podporou vášho prostredia.

  • TOP 5 pravidiel pre vašu spálňu

    Objavte, akými úpravami v spálni podporíte vaše vzťahy, lásku a harmóniu. Stiahnite si eBook zdarma.

  • Najnovšie články
  • www.svetla.sk