Zimný slnovrat – využime silu tohoto obdobia

Vianoce_adventný veniec

Tohoročný zimný slnovrat je 21.12.2021 – to je 21.deň, 21.rok, 21.storočie…. pekný dátum, čo poviete? Je to najkratší deň v roku a my sa tešíme na postupne sa predlžujúce dni 😊 4. adventná nedeľa je za nami a Vianoce pred nami.

V tento deň začína zimné obdobie, ktoré podľa Feng shui prináleží prvku Voda. Je to obdobie chladu, pokoja, stiahnutia sa do seba….. zapáľte si sviečku, využite silu aromaterapie, hlavne esenciálnych olejov, ktoré nám pomáhajú uzemniť sa – napr. kadidlo, myrha, cédrové drevo

Je to ukončenie ročného cyklu, ale zároveň je predzvesťou vzostupu. Sila Slnka začína postupne narastať, dni sa začínajú predlžovať.

Práve preto je toto obdobie, a hlavne tento deň spájaný s rituálmi, ktoré mali človeku zabezpečiť zdravie a silu, mali odohnať nešťastie a choroby. Ľudia si čistili a vysväcovali príbytky aj hospodárske budovy, aby vyhnali z domov „zlých duchov“. Niet divu, že v minulosti patril tento deň k najväčším sviatkom v roku.

A nie je tomu inak ani dnes. Upratujeme, zháňame darčeky, zdobíme si príbytky, snažíme sa rýchlo dokončiť všetko, čo sa dá. Niečo sa nám podarí, niečo nie. A tak si to potiahneme do ďalšieho roku. No čo, nejaké tie nedokončené úlohy zvládneme aj po sviatkoch😊

Dôležité však je, aby sme do nového roku nevstupovali so zlobou a hádkami.

Takže, využime predvianočné upratovanie a spolu s čistením svojich príbytkov môžeme zároveň čistiť aj svoje myšlienky. Prehodnotíme, čo je staré a nefunkčné a „vymetieme“ to zo svojej mysle. Proste si „povysávame“ a poutierame prach v hlave“. Ak je treba odpustíme a pokúsime sa urovnať konflikty – so sebou, aj so svojim okolím.

Pri čistení myšlienok nám pomôže aj malý rituál – napíšte si na papier svoje starosti a trápenia, nezhody vo vzťahoch a všetky obavy. Potom tento papier spáľte a nechajte oheň, aby všetko odniesol…. Poďakujte za skúsenosť a začnite plánovať novú cestu alebo rekonštrukciu tej, po ktorej kráčate 😊

Na podporu vzťahov a urovnanie konfliktov môžete „využiť“ aj váš priestor:

Tip 1. – Posilnite sektor Partnerstva
Podporu vzťahov nájdete na Juhozápade. Tam sídli energia Zeme, ktorá je spojená s partnerskými vzťahmi.

Feng shui a Bagua priestoru

Tento sektor nájdete v symbolickom vyjadrení v pravom zadnom rohu priestoru, ak sa pozeráte od vstupu a tiež presným zameraním Juhozápadu  kompasom zo stredu celého pôdorysu.

Skontrolujte najprv roh partnerstva celkového pôdorysu a potom sa pozrite na rohy partnerstva v ostatných miestnostiach, hlavne v spálni a v obývacej izbe. Všímajte si všetky nedostatky: chýbajúce časti, neporiadok, stavebné poruchy – vlhkosť, praskliny, zlé osvetlenie, čo je tam umiestnené. Ako na vás pôsobia – prívetivo, alebo skôr naopak?

Odstráňte všetok neporiadok, upracte, opravte všetko pokazené!

Na podporu pridajte prvok Zeme /napr. kryštál, kameň, žltú farbu pod./, alebo symboly partnerstva – predmety v páre /obraz dvojice, alebo dva obrazy, dve sviečky apod/.

/Viac k téme vzťahov si prečítaj v mojom ebooku zdarma./

Symbol partnerstva

Tip 2. – Posilnite sektor Kariéra
Podporu kariéry nájdete na Severe. Tam sídli energia Vody, ktorá je spojená s našou životnou cestou .

Vo Feng shui je Voda priradená k Severu. Symbolicky je v Pakua spojená s kariérou, našou životnou cestou a tiež s obličkami. Takže, ak pociťujeme silný strach, môže to byť spojené s vyčerpaním energie obličiek. Zamerajte sa aj na túto oblasť – vyčistite a poupratujte miestnosti v severnom sektore domu, bytu alebo miestnosti. Pridajte prvok Vody – fontánku, obraz s vodou alebo cestou , oblé tvary, modrú alebo čiernu farbu…..

Na podporu pridajte prvok Vody/napr. fontánku, obraz s vodou, kameň, modrú alebo čiernu farbu a pod./, alebo symboly bohatstva a úspechu – kovové mince, predmety, amulety … /kov podporuje a posilňuje vodu/.

Prajem vám krásne a radostné Vianoce

A ak sa chystáte na úpravu alebo prerábku svojho bývania, tak tu mám pre vás tip na vianočný darček 🎄🎁 hoc aj na poslednú chvíľu 😉

Darček Vianoce

Ak by ste potrebovali nejakú radu, či pomoc pri zariaďovaní vašich priestorov, neváhajte ma kontaktovať tu.
Tiež sa môžete pridať ku nám na facebook a instagram.

Monika Jakubcová

Monika Jakubcová
Som architektka a mojou vášňou aj profesiou je navrhovanie a zariaďovanie priestorov nielen na bývanie, ale hlavne pre šťastný život. Ukážem vám, ako prepojením západnej a východnej filozofie vytvoriť priestor , ktorý bude nielen krásny, ale vás bude aj podporovať a „dobíjať vám baterky“. Môj príbeh si prečítate tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.