Farebná symbolika Adventu

Ani sme sa nenazdali a Advent nám opäť klope na dvere. Adventné obdobie nás už nerozlučne spája s Vianocami. Je to krásne obdobie spojené s predvianočným „stresom“, vianočnými večierkami, zháňaním darčekov, upratovaním…. proste prípravou na Vianočné sviatky.

Ale je to aj čas, kedy by sme mali trošku spomaliť a vychutnať si predvianočnú atmosféru v kruhu svojich najbližších – prípravou vianočnej výzdoby a spoločnými večermi pri zapálenej sviečke na adventom venci… 

Adventný veniec sa tak v decembri stáva neodmysliteľnou súčasťou našich interiérov a dominantným dekoračným prvkom v priestore.

Základom sú štyri sviečky a čačinový veniec. To ostatné záleží na vašej fantázii a vkuse.

Sviece adventu sú pôvodne 3 fialové a 1 ružová a symbolizujú farby adventných nedieľ.

Historicky je farba adventu fialová. Je to farba, ktorá predstavuje „božské vedomie“(pol dielu modrej) spojené s „pozemským“(pol dielu červenej) a spoločne pôsobia v energetickom centre – v siedmej čakre, tzv. korunnej. Je symbolom „neba na zemi“, prináša rovnováhu a pomáha človeku stáť „nohami na zemi“, zatiaľ čo jeho „hlava prebýva v nebi“ .

Ružová symbolizuje čistú, nepodmieňujúcu lásku a starostlivosť. Jej podstatu tvorí červená – Život, v ktorej je biela -Svetlo – Vedomie. Vibračne je symbolom prijímania lásky.


/zdroj: archív autora/

Prajem vám krásne a tvorivé predvianočné obdobie.

A ak sa chystáte na úpravu alebo prerábku svojho bývania, tak tu mám pre vás tip na vianočný darček 🎄🎁😉

Darček Vianoce

Ak by ste potrebovali nejakú radu, či pomoc pri zariaďovaní vašich priestorov, neváhajte ma kontaktovať tu.
Tiež sa môžete pridať ku nám na facebook a instagram.

Monika Jakubcová

Monika Jakubcová
Som architektka a mojou vášňou aj profesiou je navrhovanie a zariaďovanie priestorov nielen na bývanie, ale hlavne pre šťastný život. Ukážem vám, ako prepojením západnej a východnej filozofie vytvoriť priestor , ktorý bude nielen krásny, ale vás bude aj podporovať a „dobíjať vám baterky“. Môj príbeh si prečítate tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.