Rok Kovového Byvola

Rok kovového byvola
nový rok kovového byvola

Vládcom roku 2021 je podľa čínskej astrológie Kovový Byvol, ktorý 12.2. 2021 vystrieda vládu Kovového Potkana a jeho vláda potrvá do 31.1.2022, kedy ho vystrieda rok Tigra.

Prichádza rok tvrdej práce a trpezlivosti.

Čo to pre nás znamená?

V znamení Kovu pokračuje aj tento rok. Kov predstavuje štrngotanie mincí, krásne šperky, ale aj rinčanie zbraní. Tvrdé jangové vyjadrenie Kovu v minulom roku bolo výzvou nájsť diplomaciu a predvídavosť vo svete konfliktov a sporov, čo sa nie veľmi darilo. A to nielen na politickej platforme, ale aj medzi ľuďmi všeobecne…

Každý rok je pod vládou jedného z 12-ich zvierat čínskeho zverokruhu. Vlastnosti vládnuceho zvieraťa symbolizujú energie, ktoré budú v danom roku dominantné a môžu byť s nami viac konfrontované.

Vetva Potkana zahájila minulý rok nový 12-ročný cyklus, začiatok niečoho nového. Byvol predstavuje jinovú, pasívnu zemskú formu energiu, ktorá predstavuje podporu, ale vytvára aj pomalosť a letargiu.

Čo sa minulý rok naštartovalo, to sa bude tento rok rozvíjať.

Tento rok nie je naklonený novým veľkým projektom, ktoré potrebujú ísť rýchlo a hladko. Treba postupovať pomalšie, rozvážnejšie a opatrnejšie. Tento rok je o disciplíne, pracovitosti, poctivosti a systematickosti.

Pokračujúca energia Kovu bude tento rok jemnejšia, jinová . Čiže skrytá, predstavujúca veci, ktoré nebudú na povrchu viditeľné a môžu predstavovať aj skrytú agresiu.

Aké sú vlastnosti Byvola?

Byvol je veľké, mohutné zviera, ktoré vzbudzuje rešpekt a dôveru. Jeho typickými vlastnosťami sú pracovitosť, trpezlivosť, cieľavedomosť, praktickosť, vyrovnanosť a čestnosť. Avšak pozor – keď sa byvol rozzúri, mení sa na nebezpečného tvora. Takže dokáže byť tiež žiarlivý, výbušný a agresívny.

Byvol zároveň predstavuje veľmi konzervatívne zviera, ktoré nevyžaduje obdiv a uznanie. To si zaistí práve tvrdou prácou a rozvahou. Dokáže byť dobrým vodcom, vyznáva rodinné tradície a symbolizuje podporu a pevný bod v čase neistoty.

Výzvou tohto roku bude naladiť sa na energiu Zeme a harmonizovať ju v sebe tým, že budeme rozvíjať : TRPEZLIVOSŤ, VNÚTORNÝ POKOJ a hľadať PEVNÝ BOD o ktorý sa budeme môcť oprieť.

Aký je teda potenciál roku 2020 a aké energie vládnu v tomto roku?

Spojenie jinového Kovu roka a jinovej Zeme Byvola poukazuje na potrebu nájsť v sebe empatiu a pochopenie pre názory ostatných, spolupracovať a byť oporou pre svoje okolie a svojich blízkych. Je dôležité vytvoriť si systém, a na úrovni emócii si uchovávať informácie, ktoré majú pre nás hodnotu a všetko deštruktívne odhadzovať.

Rok 2021 / 2+0+2+1/ je päťkovým rokom

Päťka predstavuje požehnanie, šťastie, moc, cieľavedomosť, odhodlanie, nadšenie, vodcovské schopnosti, schopnosť vytvárať praktické a tvorčie riešenia, ale aj odvahu a extrémy.
Päťka je dynamické číslo, predstavuje pozitívnu zmenu, komunikáciu, informácie. Je to číslo spoločenského kontaktu, symbolizuje obchodnú zdatnosť, túžbu po slobode, zmyselnosť, telesnosť. Vidíme ju v zastúpení 5-ich prvkov, 5-ich zmyslov….

Je symbolom neba, krásy , rovnováhy. Považuje sa za stred kruhu, spojuje nebo so zemou. Je číslom meditácie. Symbolom päťky je pentagram.

Pätka je číslom Zeme, stojí v centre tabuľky LO SHU. To v priestorovom vyjadrení predstavuje pevný základ, odvahu a stabilitu. Je to presne ten pevný bod, ktorý potrebujeme v sebe všetci nájsť.
V tomto roku sem „priletí“ 6Hviezda nebeského šťastia . Päťka ako číslo zmeny s hviezdou nebeského šťastia prinášajú zlepšenie a pozitívny obrat v mnohých veciach, čo nás trápili minulý rok. Aj keď zmeny budú pomalšie a budeme musieť na nich poctivo a tvrdo pracovať, budú predstavovať zlepšenie oproti minulosti.

Energia Zeme

Byvol „sídli“ na severovýchode, v sektore SV1 22,5-37,5°. Jeho prirodzeným prvkom je jinová Zem. Zem charakterizuje trpezlivosť, oddanosť, usilovnosť, ochota pomáhať…. Ale jej opačná stránka sú obavy a neistota.

Prvok Zeme má v tomto roku silné zastúpenie, preto využime naplno tieto kladné energie roku Byvola.

Hľadajme v sebe pevný bod – všetko, o čo sa môžeme oprieť. Trénujme svoju trpezlivosť a vnútorný pokoj. Nájdime v sebe ochotu pomáhať a byť oporou pre druhých.

Energia Kovu

Tvrdú energiu jangového Kovu vystrieda tento rok jemnejšia jinová energia Kovu. Jej symbolmi sú kovové šperky, klenoty a sochy. Sú na pocit chladné, ale prinášajú krásu a umenie..
Silou Kovu je uzatváranie. Všetko sa pripravuje na zimu a chlad, sťahuje sa do seba. Kov všetko uchováva, aby to bolo pripravené na nový život. Prejavy jinového Kovu sú jemnejšie, ale aj vypočítavejšie, skryté, navonok málo viditeľné…

Zem podporuje Kov – je tu harmonický vzťah, ale vzhľadom na neprítomnosť Ohňa, ktorý je potrebný na podporu Zeme, sa táto energia môže stať málo pohyblivou, brzdiacou a spomaľujúcou. Môže to vyvolávať pocity apatie a letargie, môže chýbať nadšenie a chuť tvoriť niečo nové.

Doležité: Dopĺňajte energiu Ohňa vo svojom prostredí a tiež ju hľadajte v sebe. Oheň reprezentuje radosť, spontánnosť, láskavosť, vášeň – to sú vlatnosti, ktoré treba podporovať a upevňovať.

Aspekt podpory, vnímania a tvorenia prináša rok 2021 do centra našich príbytkov Trigram Nebies Qian / GUA 6. Jedná sa tiež o kovovú energiu, jangovú, ktorá predstavuje autoritu, vodcovstvo, odvahu, silnú vôľu, rozhodnosť, ale aj tvorivosť veľkorysosť a múdrosť.
V systéme Lietajúcej hviezdy je 6-ka hviezdou Nebeského šťastia.
Prináša pomoc a podporu nebeských síl a silnú ochrannú energiu.

Aktivujte šťastie v roku 2021

Aj keď je rok 2021 svojou podstatou jinový – pasívny, je potrebné, aby sme my boli aktívny. Nájdite si svoj systém a rytmus a vytrvalo kráčajte za svojim cieľom.

Aj v tomto roku je mimoriadne dôležité vyhýbať sa hádkam a nenechať sa vmanipulovať do sporov a konfliktov. Treba zapojiť diplomaciu a predvídavosť.

Pozor by si mali dávať hlavne osoby narodené v znamení Kozy/Ovce/, obzvlášť tí, ktorí sú narodení v roku drevenej Kozy/ročník 1955 a 2015/. Koza je v priamom konflikte s Byvolom, a preto to bude mať v tomto roku náročnejšie. Môžu prísť veľké zmeny, veľa vecí bude mať tendenciu sa ukončovať. Je potrebné pridať viac ostražitosti a trpezlivosti, nepúšťat sa do riskantných projektov a nemeniť tento rok prácu. Viac oddychujte a nepodceňujte zdravotné problémy.

Ostražité by mali byť aj znamenia Kôň, Drak a Pes. Dôležité je naučiť sa prispôsobovať , vyhýbať sa konfliktom a hádkam a akceptovať názory druhých.

Podporu v tomto roku majú znamenia Hada, Kohúta a Potkana.

V tomto roku je dôležité pre všetkých naučiť sa akceptovať zmeny a byť navzájom k sebe tolerantní. Je dobré byť ostražitý a opatrný pri svojich financiách a vyhnúť sa nadmernému utrácaniu peňazí, lebo nikdy nevieme, kedy ich budeme potrebovať.

Využite rok Kovového Byvola na zdokonaľovanie svojich zručností, kariéry, vzdelania, rodinných a medziľudských vzťahov. Veci pôjdu možno pomalšie, bude treba vynaložiť viac úsilia, ale s optimizmom a dobrou náladou to určite zvládnete:)

Ako sú tohoročné energie rozložené v priestore a kde si môžete podporiť svoje šťastie, kariéru, alebo vzťahy si pozrite tu: Príručka energií roku 2021

Prajem vám krásny a úspešný rok 2021 pod vládou statného a vytrvalého Byvola!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi 🙂 A pridajte sa ku mne na facebookuinstagrame.

Monika Jakubcová

Monika Jakubcová
Som architektka a mojou vášňou aj profesiou je navrhovanie a zariaďovanie priestorov nielen na bývanie, ale hlavne pre šťastný život. Ukážem vám, ako prepojením západnej a východnej filozofie vytvoriť priestor , ktorý bude nielen krásny, ale vás bude aj podporovať a „dobíjať vám baterky“. Môj príbeh si prečítate tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.