Tak doplnenie tejto vety nechám na vás. Je to totiž veľmi osobné a ako sa vraví : „Koľko ľudí, toľko chutí.“ Skutočne šťastný domov si však môžete vytvoriť len vy sami. Nespraví to za vás žiaden architekt, dizajnér, žiadna firma. Len vy! Že idem proti sebe – ako architektke? Ale nie. Odborné rady, návrhy, alebo spracovanie projektov, to je všetko potrebné a pri väčších zadaniach, ako stavby rodinných domov, rekonštrukcie a podobne, aj nevyhnutné.
Treba si ale uvedomiť, že „dušu“ domovu vdýchnete vy – svojim životom v ňom, svojou energiou, svojimi radosťami, aj starosťami, proste svojim každodenným životom.
Vy budete v tom dome, alebo byte žiť!
Preto je dôležité už pri hľadaní svojho domova zadefinovať, aké sú vaše priority a potreby.
Ináč vyzerá domov pre mladých slobodných ľudí, ktorí si len tak užívajú život, ako domov pre rodiny s deťmi. Podľa toho si hľadáme bývanie napríklad v mestskom byte, alebo v rodinnom dome na predmestí, či na vidieku. A tiež veľkosť bytu, zariadenie….
Sú miesta, kde sa cítime hneď dobre a miesta, ktoré chceme čo najrýchlejšie opustiť. Prečo sa to deje? Prečo to takto pociťujeme? Všetko je to energiách. O „energetickom vyžarovaní“ miesta, o našej vnútornej energii a o vzájomnom súlade, alebo nesúlade energii priestoru a človeka. A samozrejme môže ísť ešte o miesta s geopatogénnymi vplyvmi.
Naši dávni predkovia vedeli nájsť takéto pozitívne miesta na bývanie, boli viac prepojení s prírodou a tým viac citlivejší a vnímavejší na energetiku miesta a jej prejavy. My ľudia sme súčasťou prírody a jej zákonov a či si to uvedomujeme, alebo nie, sme silno ovplyvňovaní svojim okolitým prostredím, či už pozitívne, alebo negatívne.
OKOLITÉ PROSTREDIE SILNO OVPLYVŇUJE ŽIVOT ČLOVEKA!
Prejavuje sa to na našom zdraví, na našich pocitoch, ovplyvňuje to našu náladu, naše vnútorné rozpoloženie.