Šťastný domov

Šťastný domov je ………

Tak doplnenie tejto vety nechám na vás. Je to totiž veľmi osobné a ako sa vraví : „Koľko ľudí, toľko chutí.“ Skutočne šťastný domov si však môžete vytvoriť len vy sami. Nespraví to za vás žiaden architekt, dizajnér, žiadna firma. Len vy! Že idem proti sebe – ako architektke? Ale nie. Odborné rady, návrhy, alebo spracovanie projektov, to je všetko potrebné a pri väčších zadaniach,  ako stavby rodinných domov, rekonštrukcie a podobne, aj nevyhnutné.

Treba si ale uvedomiť, že „dušu“ domovu vdýchnete vy – svojim životom v ňom, svojou energiou, svojimi radosťami, aj starosťami, proste svojim každodenným životom.

Vy budete v tom dome, alebo byte žiť!

Preto je dôležité už pri hľadaní svojho domova zadefinovať, aké sú vaše priority a potreby.

Ináč vyzerá domov pre mladých slobodných ľudí, ktorí si len tak užívajú život, ako domov pre rodiny  s deťmi. Podľa toho si hľadáme bývanie napríklad v mestskom byte, alebo v rodinnom dome na predmestí, či na vidieku. A tiež veľkosť bytu, zariadenie….

Sú miesta, kde sa cítime hneď dobre a miesta, ktoré chceme čo najrýchlejšie opustiť. Prečo sa to deje? Prečo to takto pociťujeme? Všetko je to energiách. O „energetickom vyžarovaní“ miesta, o našej vnútornej energii a o vzájomnom súlade, alebo nesúlade energii priestoru a človeka. A samozrejme môže ísť ešte o miesta s geopatogénnymi vplyvmi.

Naši dávni predkovia vedeli nájsť takéto pozitívne miesta na bývanie, boli viac prepojení s prírodou a tým viac citlivejší a vnímavejší na energetiku miesta a jej prejavy. My ľudia sme súčasťou prírody a jej zákonov a či si to uvedomujeme, alebo nie,  sme silno ovplyvňovaní svojim okolitým prostredím, či už pozitívne, alebo negatívne.

OKOLITÉ  PROSTREDIE SILNO OVPLYVŇUJE ŽIVOT ČLOVEKA!

Prejavuje sa to na našom zdraví, na našich pocitoch, ovplyvňuje to našu náladu, naše vnútorné rozpoloženie.

Preto venujte veľkú pozornosť :

  • 1.  výberu miesta na bývanie 

  • 2. úprave vnútorného zariadenia a rozloženia priestorov.

Buďte k sebe úprimní, nekopírujte bezhlavo módne trendy, ale dajte na svoju intuíciu a zariaďte svoj priestor tak , aby bol prejavom vašej osobnosti a nie len pekným obrázkom pre módny časopis.

Monika Jakubcová
Som architektka a mojou vášňou aj profesiou je navrhovanie a zariaďovanie priestorov nielen na bývanie, ale hlavne pre šťastný život. Ukážem vám, ako prepojením západnej a východnej filozofie vytvoriť priestor , ktorý bude nielen krásny, ale vás bude aj podporovať a „dobíjať vám baterky“. Môj príbeh si prečítate tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Príručka zariaďovania priestoru s podporou energii v roku 2021

    Chcete poznať silné a slabé miesta miesta vášho priestoru v tomto roku? Stiahnite si príručku zdarma a vytvorte si bývanie s podporou vášho prostredia.

  • TOP 5 pravidiel pre vašu spálňu

    Objavte, akými úpravami v spálni podporíte vaše vzťahy, lásku a harmóniu. Stiahnite si eBook zdarma.

  • Najnovšie články
  • www.svetla.sk