Žltá farba – rozžiarte na jeseň svoj interiér

Prečo doplniť žltú farbu do výzdoby vášho interiéru?  Žltá je na jeseň proste top!

Nielen preto, že je farbou padajúceho lístia a spolu s červenou a oranžovou vytvárajú v jesennej prírode jedinečné scenérie.

 

Nie však všetky jesenné dni sú prežiarené slnkom. Práve naopak. Viac je tých „šedých“, upršaných, kedy sa nám nechce vystrčiť ani nos z domu. Keď je vonku zamračené a prší a všetko je nejaké bezfarebné, aj náš interiér pôsobí trochu pochmúrnejšie ako obvykle. No a potom už nemáme ďaleko k pochmúrnym a depresívnym náladám. A práve tu nám vie pomôcť žltá farba. Je to práve jej psychologické pôsobenie, ktoré u nás evokuje svetlo a teplo. A to značí hneď lepšiu náladu.

 

Žltá farba pôsobí:

 •  z hľadiska psychiky – je povzbudivá a veselá. Podporuje komunikáciu, a preto je veľmi vhodná hlavne do obývacích izieb, lebo práve tam sa odohráva spoločenský život rodiny.
 • z hľadiska priestoru – svetlé tóny žltej priestor rozširujú, sýte odtiene dostanú predmet alebo plochu do popredia.
 • z hľadiska zdravia – žltá je spojená s prvkom Zeme, a preto pôsobí pozitívne na žalúdok, žlčník, pečeň.

Žltá farba je z pohľadu svojho pozitívneho  a povzbudivého pôsobenia vhodná pre všetky ročné obdobia.  Žltý náter na stenách udržiava človeka v stave bdelosti a duševnej aktivity. Je farbou rozumu a mala by sa objaviť všade, kde sa treba učiť a rozmýšľať. Okrem obývacej izby je optimálne použitie žltej farby v  jedálni, v detskej izbe, v pracovni. Všade, kde sa  v miestnostiach duševne pracuje /kancelárie, školské triedy/ je žltá vhodná ako náter stien, hlavne v pastelových odtieňoch. Dokonca aj v miestnosti pre chorých, kde dáva novú nádej  a vieru v uzdravenie.

Nemáte doma žltú farbu? Nevadí…. A samozrejme to neznamená, že musíte teraz premaľovávať steny, alebo dokupovať nábytok. Úplne postačí, ak pridáte zopár žltých doplnkov – vankúše, závesy, kvety, keramiku, obrazy a podobne.

Žltá taburetka pekne doplní a oživí celú obývačku…..

Žltá farby v obraze a na vankúšoch prežiaria decentne zariadený priestor obývačky….

Žlté kvety vnesú radosť a energiu do každého priestoru počas celého roku…

Tip pre vás: Pripravte sa na pochmúrne jesenné dni – kúpte zopár žltých doplnkov a rozveselte svoje bývanie!

Prajem vám krásne jesenné obdobie a veľa jesennej tvorivosti. A sledujte ma aj na facebooku – prinesiem vám tam ešte nejaké ďalšie jesenné inšpirácie pre dekorovanie vášho bývania. A keby ste potrebovali s niečim poradiť, neváhajte a napíšte do komentárov, alebo ma môžete kontaktovať tu.

Monika Jakubcová

Monika Jakubcová
Som architektka a mojou vášňou aj profesiou je navrhovanie a zariaďovanie priestorov nielen na bývanie, ale hlavne pre šťastný život. Ukážem vám, ako prepojením západnej a východnej filozofie vytvoriť priestor , ktorý bude nielen krásny, ale vás bude aj podporovať a „dobíjať vám baterky“. Môj príbeh si prečítate tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Príručka zariaďovania priestoru s podporou energii v roku 2021

  Chcete poznať silné a slabé miesta miesta vášho priestoru v tomto roku? Stiahnite si príručku zdarma a vytvorte si bývanie s podporou vášho prostredia.

 • TOP 5 pravidiel pre vašu spálňu

  Objavte, akými úpravami v spálni podporíte vaše vzťahy, lásku a harmóniu. Stiahnite si eBook zdarma.

 • Najnovšie články
 • www.svetla.sk