Ako na zaspatú inšpiráciu a tvorivosť.

„Pomoóc, nič ma nenapadá, neviem ako začať“… je vám to známe, že? Na túto tému ste určite čítali a počuli už veľa. V konečnom dôsledku je vždy potrebné „len“ začať. Začať písať, začať tvoriť, kresliť, chudnúť, upratať a tak ďalej. Proste spraviť ten prvý krok.

Keď sme zdraví, plní energie a radosti, tak sa to robí oveľa ľahšie.

Ale čo robiť, ak tej energie toľko nemáme?! Ako ju obnoviť a získať?

Najdôležitejšie je dopriať si dostatok spánku. Ten nijako neoklameme. A ak k tomu pridáme ešte nejaký ten relax navyše, prechádzku a zdravé jedlo, tak už získavame nejakú tu energiu navyše. To je prvý krok, ako si obnoviť vlastnú energiu.

Druhým krokom je podpora a obnova energie v priestore. Základom tohto kroku je poriadok. Prečo? Pretože neporiadok, prach a špina spomaľuje energiu a vytvára jej stagnáciu. Nahromadí sa jinová energia, ktorá je „pomalá a ťažká“ a tak sa začneme cítiť aj my.

Čistý, uprataný priestor podporuje aj našu vnútornú harmóniu a energiu.

Otvorte okná, pustite dnu čerstvý vzduch, zapáľte vonné sviečky a podobne. Na záver umiestnite v priestore čerstvé kvety.

Kvety ako zdroj vitality a inšpirácie.

Kvety sú nositeľom energie Dreva, ktoré symbolizuje práve nové začiatky, nové nápady a inšpirácie. Tak ako sa na jar všetko v prírode prebúdza, začína rašiť a rásť, tak aj v nás obnovujú tento druh energie. S energiou Dreva sa spája východ a juhovýchod.

Tip: Postavte sa s kompasom do stredu bytu /aspoň približne/ a určte, kde sa nachádza východný a juhovýchodný smer, v ktorej časti vášho bytu. Potom tento priestor upracte, vyhoďte všetko zbytočné a pokazené, prevoňajte a pridajte čerstvé kvety. Denne vymieňajte vodu a vyhadzujte vädnúce kvety.

Kvety sú skvelým riešením ako vniesť do priestoru novú, sviežu energiu.

To isté môžete spraviť aj v jednotlivých miestnostiach, napríklad v pracovni a v obývačke. Ak tvoríte, alebo píšete za stolom, postavte vázu s čerstvými kvetmi na ľavú stranu stola, ten totiž symbolizuje východ. A pamätajte, uprataný stôl privoláva jasné myšlienky a podporuje výkonnosť.

A už len sadnúť a začať……. verím, že nápady sa len tak pohrnú!

Tak držím palce a ak vám to pomohlo, budem rada, ak mi napíšte do komentárov.

Monika Jakubcová
Som architektka a mojou vášňou aj profesiou je navrhovanie a zariaďovanie priestorov nielen na bývanie, ale hlavne pre šťastný život. Ukážem vám, ako prepojením západnej a východnej filozofie vytvoriť priestor , ktorý bude nielen krásny, ale vás bude aj podporovať a „dobíjať vám baterky“. Môj príbeh si prečítate tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Príručka zariaďovania priestoru s podporou energii v roku 2020

    Chcete poznať silné a slabé miesta miesta vášho priestoru v tomto roku? Stiahnite si príručku zdarma a vytvorte si bývanie s podporou vášho prostredia.

  • TOP 5 pravidiel pre vašu spálňu

    Objavte, akými úpravami v spálni podporíte vaše vzťahy, lásku a harmóniu. Stiahnite si eBook zdarma.

  • Najnovšie články
  • www.svetla.sk