Energia a priestor

Čo robiť, aby sa nestal z vášho priestoru energetický upír….

Všetci dokážeme vnímať energiu. Niekto je citlivejší a jeho vnímanie je intenzívnejšie, niekto ju vníma slabšie, alebo až po dlhšom čase. Každý priestor posudzujeme z hľadiska dizajnu (štýl, farebnosť, zariadenie), teda fyzicky, racionálne, ale zároveň aj emociálne, skrz naše pocity. Ak vstúpime do nejakého priestoru, napriek tomu, že nemusíme byť stotožnení so štýlom, v ktorom je zariadený, cítime sa tam príjemne, alebo naopak.

Vnímame totiž energiu priestoru.

Dobrá energia nás podporuje a vyvoláva príjemné alebo neutrálne pocity. Veľakrát si to ani neuvedomujeme, berieme to ako samozrejmosť. Negativitu väčšinou pocítime intenzívnejšie, hoci ani to si nemusíme uvedomiť. Sme podráždení, nervózni, nevieme sa uvoľniť.

Dlhodobý pobyt v takomto priestore nás môže ovplyvniť nielen psychicky, ale aj fyzicky. Môže mať negatívny dopad na naše zdravie. Pre zdravý a kvalitný život potrebujeme dostatok vitálnej energie.

Tú nám zabezpečuje  vlastná životná energia a vyhovujúce životné prostredie. Človek svojim pobytom v priestore postupne začína prijímať vibrácie tohto priestoru a začne s nimi rezonovať. Je to podobné ako ozvena na to, čo vnímame ako „atmosféru priestoru“.

Vlastnú životnú energiu si musíme chrániť a šetriť. Každý človek sa narodí s určitým množstvom tejto energie. Je to tzv. prenatálna energia, ktorá „sídli“  v ľadvinách. Ľadviny sú tzv. druhým srdcom človeka. Túto energiu nemôžeme hromadiť, ani dopĺňať. Každý deň nám z nej trocha unikne a keď sa zásoby vyčerpajú – umierame.

Každá stresová situácia spôsobuje značný únik tejto životnej – prenatálnej energie a veľké straty spôsobujú rýchlejšie starnutie organizmu.

Aj pobyt v nevyhovujúcom prostredí sa prejavuje ako určitá forma stresu  a okráda nás o túto vzácnu životnú esenciu.  Preto je potrebné vytvoriť si vyhovujúce prostredie pre život, ktoré nám nebude „vysávať energiu“ a nestane sa pre nás „energetickým upírom“.

Každý človek má rozdielny stupeň odolnosti  voči vonkajším vplyvom. Preto rozdielne reagujeme napríklad na atmosferické výkyvy a tiež na prostredie. Tí citlivejší skôr zareagujú na negatívne vplyvy v prostredí, aj na energetických upírov.

To znie dosť desivo, že?  Títo „upíri“ však nesajú krv, ale vysávajú z vás vašu vitálnu energiu. Kto, alebo čo môže byť takýmto upírom?  Môže to byť nielen prostredie, ale aj ľudia, rastliny a niektoré zvieratá, alebo živočíchy a dokonca aj farby a materiály.

Ale nebojte sa. Tak ako má každá minca dve strany, tak ako existuje jin a jang, tak existuje aj opak energetických úpírov. Sú to darcovia energie. A tými sú opäť ľudia, zvieratá, rastliny, predmety a iné prostriedky,  ktoré navyšujú a dopĺňajú energiu. Prečo myslíte, že tak veľa ľudí má v mestských bytoch psíkov? Alebo prečo robia psy tak často spoločnosť starým ľuďom? Už to určite tušíte. Psy sú doslova darcami energie.

Aj malé deti, napriek tomu, že sú roztomilé, potrebujú pre svoj rast a vývin obrovské množstvo energie a berú si ju prirodzene zo svojho okolia, včetne najbližších ľudí. A tak, keď ste sami dosť vyčerpaní, vás prítomnosť detí môže ešte viac unaviť.

Takže, mamičky, už viete, prečo je tak dôležité chodiť s deťmi čo najviac von a do prírody! Áno, je to prirodzené dopĺňanie energie zo zeme a vzduchu nielen pre deti, ale pre nás všetkých.

Určite nikto z nás sa vedome nestáva energetickým upírom. A predstava, že sa nimi môžeme tiež stať nie je veľmi príjemná, že áno?

Takže čo robiť, aby sme si vzájomne „nekradli“ energiu?

  1. Dopĺňajme energiu z prirodzených zdrojov – zdravá strava, primeraná fyzická aktivita, pobyt v prírode, meditácia a rôzne iné techniky.
  2. Zabezpečme svoje obydlie pred stálym únikom energie, t.j. výber správneho miesta na bývanie, vyhýbanie sa geopatogénnym zónam, eliminácia elektrosmogu, správny výber farieb a materiálov, ktoré posilňujú naše energetické pole, výber vhodného zariadenia a správne rozloženie v priestore, aby mohla energia voľne prúdiť a nestagnovať.

Je dôležité vytvoriť takú energetickú štruktúru, kde prebieha výmena energií prirodzene ako v prírode. Takúto cirkuláciu energie dokážeme  v mestských bytoch a domoch obnoviť práve vyššie uvedenými spôsobmi a tiež živými rastlinami a zvieratami.

Monika Jakubcová
Som architektka a mojou vášňou aj profesiou je navrhovanie a zariaďovanie priestorov nielen na bývanie, ale hlavne pre šťastný život. Ukážem vám, ako prepojením západnej a východnej filozofie vytvoriť priestor , ktorý bude nielen krásny, ale vás bude aj podporovať a „dobíjať vám baterky“. Môj príbeh si prečítate tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.